Standardowe marginesy pracy dyplomowej (licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej): lewy 3,5 cm, prawy 2,5 cm, górny 2,5 cm, dolny 2,5 cm, lecz każda uczelnia rządzi się własnymi prawami i sama ustala wielkość marginesów w pracy. Największym problemem z jakim studenci lub użytkownicy popularnego Worda zmagają się z ustawieniem marginesów do druku dwustronnego czyli tzw. lustrzanych marginesów. Oto krótki opis jak je przygotować (wersja Worda od 2007):

1. Na pasku narzędzi wybieramy "Układ strony" szukamy opcji "Marginesy" i wybieramy opcję "Lustrzane" (z zaznaczoną żółtą gwiazdką)

2. Ważnym krokiem jest sprawdzenie położenia numeru strony. Jeśli numer strony znajduje się w innym miejscu niż na środku, musimy zastosować odbicie lustrzane dla numeracji. Dwukrotnie klikamy na stopce, u góry pojawią się "Narzędzia nagłówków i stopek". Z kategorii "Opcje" wybieramy "Inne na stronach parzystych i nie parzystych"

3. Teraz trzeba wstawić numerację po odpowiedniej stronie. Należy pamiętać, że dla stron parzystych i nieparzystych tą czynność wykonujemy oddzielnie.