Oprawy

CENNIK


Oprawy twarde - kanałowe

Oprawa twarda, zwana również kanałową jest najbardziej elegancką i prestiżową technologią oprawy dokumentów, przeznaczoną przede wszystkim do okładania prac dyplomowych (magisterskich, inżynierskich, licencjackich, dyplomowych). Oprawa kanałowa obejmuje arkusze papieru grzbietem wykonanym z metalu - zaciśnięty grzbiet doskonale trzyma kartki w komplecie, możliwe jest również jego rozgięcie np. celem wymiany pojedynczych kartek.

W naszej ofercie dostępnych jest kilkanaście wzorów okładek kanałowych z wytłoczonym w kolorze srebrnym bądź złotym napisem oraz logotypem najważniejszych trójmiejskich uczelni:

 

NAPIS:

  • Praca magisterska
  • Praca inżynierska
  • Praca licencjacka
  • Praca dyplomowa
  • Praca doktorska

 

LOGO:

  • Politechnika Gdańska
  • Uniwersytet Gdański
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Akademia Morska
  • Akademia Marynarki Wojennej

 

Istnieje możliwość wygrawerowania dowolnego napisu bądź grafiki na froncie oraz grzbiecie okładki. W ten sposób przygotowana oprawa doskonale sprawdza się jako np. unikalna księga okolicznościowa czy menu restauracji. Projekty graficzne prosimy przygotowywać w programie Corel Draw w wersji nie wyższej niż 11.

 


 

Bindowanie

Bindowanie jest najszybszym, a zarazem najtańszym sposobem oprawy prac i dokumentów.

Polega ono na łączeniu arkuszy papieru grzbietami plastikowymi (spiralami) o odpowiedniej średnicy. Przezroczysta okładka przednia pozwala na swobodny wgląd w pierwszą stronę dokumentu, jako okładkę tylną stosuje się karton skóropodobny. Bindowanie pozwala na jednorazowe łączenie do 510 kartek o formacie A4 lub mniejszym, jak również otwarcie już oprawionego dokumentu w celu wymiany lub uzupełnienia arkuszy.

Oprawy tego typu gwarantują wysoką wygodę użytkowania, gdyż można płasko rozłożyć je na dowolnej stronie dokumentu. Ułatwia to swobodne przeglądanie oprawionych materiałów, a w razie potrzeby błyskawiczne wykonanie kolejnych kserokopii.

 

 


Termobindowanie

Termobindowanie jest bardzo prostą, a zarazem estetyczną formą oprawy dokumentów. Kartki łączone są za pomocą kleju umieszczonego w grzbiecie okładki, który poprzez nagrzewanie rozpuszcza się i spaja je w jedną całość. Przezroczysta okładka przednia wykonana z PCV znakomicie uwydatnia kolory pierwszej strony Twojej dokumentacji i skutecznie chroni ją przed uszkodzeniem oraz brudem. Tylna część okładki wykonana jest z białego, błyszczącego kartonu, nadającego elegancki charakter dokumentacji, a przy tym bardzo odpornego na zabrudzenia.

 

 


UNIbind

System UNIbind to bardzo prosty, trwały i efektowny sposób oprawy od kilku do 340 arkuszy papieru w eleganckich okładkach. Jeszcze do niedawna jakość oferowaną przez tego typu oprawy uzyskać można było jedynie w rzemieślniczych zakładach introligatorskich.

Metoda ta polega na umieszczeniu odpowiedniej ilości arkuszy w wypełnionym specjalną żywicą grzbiecie, który pod wpływem nagrzewania łączy i doskonale trzyma kartki. Stalowy grzbiet gwarantuje solidną, trwała oprawę, kanał grzbietu w kształcie “U” zabezpiecza dodatkowo oprawiony dokument.